Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Kookaburra Sports A1 Premier Grade 9 16 Feb 19
23 Feb 19
Hope Valley
8/258(cc) JE Sykes 107* A Olpin 46 BJ Madigan 25  
v Payneham
Hope Valley Oval (Main Oval) 
B2 Grade 9 16 Feb 19
23 Feb 19
Payneham
9/202(dec)  
v Hope Valley
1/18  
Payneham Oval 
C1 Grade 9 16 Feb 19
23 Feb 19
Goodwood
v Hope Valley
197 R Singh 88 JM De Conno 28  T Keen 4/27 V Pathania 2/39
Cabra Dominican College Ovals (Cabra Dominican Oval East) 
LO Division 4 14 16 Feb 19 Hope Valley
123  J Field 4/22 A Farrugia 4/23 AJ Gaunt 2/24
def by Marion
1/125 A Farrugia 90* JM Bailey 30*  
St. Paul's College (West Oval - Turf) 
Under 15 North Division 1 9 17 Feb 19 Golden Grove (1)
74  
def by Hope Valley (1)
7/165(cc)  BJ Brown 2/24
Harpers Field 
Under 15 North Division 2 9 17 Feb 19 Athelstone
6/91(cc) M Barwick 25  JG Fiedler 2/12
def by Hope Valley (2)
2/187(cc) RS Palihakkara 75 MS Nappa 58*  
Max Amber Reserve 
U14 - Grading Div 1 4 4 Nov 18 Pooraka
5/55(cc)  Y Sharma 3/3
def by Hope Valley Devils
6/96  J Papas 2/5 T Kerkman 2/12
Lindblom Park Ovals (Lincoln Park Oval 2) 
U14 - Grading Div 3 4 4 Nov 18 Hope Valley Demons
2/94(cc)  
def Eastern Suburbs White
6/49(cc)  AA Murray 2/4
St. Paul's College (West Oval - Turf) 
U12 - Grading Div 2 6 18 Nov 18 Hope Valley Demons
6/194 EJ Scott 30*  
def Pooraka Blue
6/146  
St. Paul's College (East Oval - Hardwicket) 
U12 - Grading Div 3 6 18 Nov 18 Ingle Farm District
6/142(cc) H Phogat 36*  
def Hope Valley Devils
7/135(cc)  D Todd 2/15
Ingle Farm Primary School (Main Oval) 
U12 Twenty20 Competition 4 18 Jan 19 Walkerville Lions
4/89(cc)  NT Daw 2/0
def by Hope Valley Demons
6/100(cc)  
Billabong Oval 
U12 Twenty20 Competition 4 18 Jan 19 Hope Valley Devils
def Glenunga Stars
St. Paul's College (East Oval - Hardwicket) 
U14 Twenty20 Competition GF 15 Feb 19 Glenunga Red
6/111(cc)  
def Hope Valley Devils
9/81(cc)  RD Percival 3/1
Margaret Bond Reserve 
U14 Div 1 6 17 Feb 19
24 Feb 19
Hope Valley Devils
v Golden Grove Maroon
104 L Kearns 29*  SC Weinhengst 3/14 MB Llewellyn 2/7 JB Stevens 2/18
St. Paul's College (West Oval - Turf) 
U14 Div 3 6 17 Feb 19
24 Feb 19
Athelstone
141 S Singh 30* H Ratnayake 26  C Wishart 2/6 J Incoll 2/14
v Hope Valley Demons
Max Amber Reserve 
U12 Div 1 8 17 Feb 19 Hope Valley Demons
69  H Yelland 3/4
def by Glenunga Comets
115 A Hogben 32 H White 29*  BM Rowe 2/3 MA Stevenson 2/7
St. Paul's College (East Oval - Hardwicket) 
U12 Div 3 8 17 Feb 19 Eastern Suburbs White
5/123(cc)  E Webster-Brown 2/10
def Hope Valley Devils
6/59(cc)  
Park 10 (No. 2) 
Under 10 14 17 Feb 19 Glenunga Rockets
2/190(cc)  
def Hope Valley Devils
16/50(cc)  Z Gentile 3/4 H Goldsworthy 2/1 O Di Matteo 2/1 M Gavin 2/4
Victoria Park Sports Fields (Victoria Park Sports Fields - Oval #3) 
Under 10 14 17 Feb 19 Hope Valley Demons
v Walkerville Panthers
Highbury Primary School ()