Share:
 

Team Selections

Season 
Round 
Grade 
Adelaide Turf Cricket Association - Sportscentre A2 Grade
Round 1 - Sat 17 Oct 2020 (12:30PM)
Hope ValleydrewPayneham
Venue: Hope Valley Oval (Main Oval)Match ID: 3456025
Umpires: Umpire1: Peter Waites  Umpire2: Peter Thomas ATCA  
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Farmer, Joshua E (c)
Stagg, James W
Boerema, Jake Y (+)
Jacobs, Lachlan J
Redin, Sam J
Jennings, Lachlan R
Rex, Tristan S
Westley, Robert H
Roberts, Lochlan S
Panditaratne, Migara T
Dolling, Duncan M
Adelaide Turf Cricket Association - B3 Grade
Round 1 - Sat 17 Oct 2020 (12:30PM)
Paynehamdef byHope Valley
Venue: Payneham OvalMatch ID: 3456293
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Hughes, Max B (c)
Ansell, Chris I
Millard, Justin K
Sapra, Anant
Patel, Jignesh G
Towers, Hamish D
Bakewell, William R
Lucas, Sam W (+)
March, Finn W
Kitching, Connor F
Novak, Jack D
 
Singh, Harjot
Rawson, Steven P
Barton, Jaydon R
Jolly, Benjamin M (c)
Singh, Rupinder
Malcolm, Luke
Bowen, Grant M (+)
Clapp, Lachlan R
Grandison, Josh H
Llewellyn, Scott D
Sims, Brendan C
Adelaide Turf Cricket Association - ISC Teamwear LO Division 4
Round 1 - Sat 17 Oct 2020 (1:00PM)
Hope Valleydef byAdelaide University
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Ribbans, Mark D
Chinnery, Kieran P
Murray, Andrew D
Mistry, Yash
Phull, Parminder
Oliver, Jamie
Butler, Zachary R
Clare, Mitchell J
Dobson, Scott K
Bennett, Stephen
Bussenschutt, Eden
 
Roberts, Paul
Sharkey, Patrick
Sergi, Frank (c) (+)
Riley, Mike
Zilm, Lachlan
Ameen, Muhammad Atif
Rajendran, Dhivakaran
Sanai, Naef A
Jackson, Sam
Cassidy, Booth
Balamurugan, Vineeth
 
Coach:  Sergi, Frank
Adelaide Turf Cricket Association - Under 18 Division 1
Round 2 - Sun 25 Oct 2020 (1:00PM), Sun 1 Nov 2020 (1:00PM)
BrightonvHope Valley
Venue: Brighton Oval (Brighton Oval 1)Match ID: 3496075
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Story, Thomas
Whitbread, Cooper
Weinhengst, Nathan R (c)
Manning, Joshua B
Llewellyn, Mitchell B
Jackson, Emmett
Minogue, Lachlan
Jones, Mitchell
Fiedler, Jayden G
Lumley, Matthew K
Palihakkara, Shaun
Lees, Brodie (+)
 
Coach:  Llewellyn, Dani
Team Manager:  Manning, Michelle
Adelaide Turf Cricket Association - Under 16 North Division 2 (Standard Rules)
Round 2 - Sun 25 Oct 2020 (1:00PM), Sun 1 Nov 2020 (1:00PM)
Hope ValleyvPooraka
Venue: Hope Valley Oval (Main Oval)Match ID: 3496016
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Strikers Girls Cricket League - 16 & Under - Central
Round 1 - Fri 23 Oct 2020 (5:30PM)
Salisbury WestvHope Valley
Venue: Salisbury West (Oval 1 - Main)Match ID: 3550070
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
North Eastern Junior Cricket Association - U14 - Grading Div 2
Round 2 - Sun 25 Oct 2020 (8:30AM)
Hope Valley DemonsvGlenunga Red
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Samsudeen, Kamaal T
Stevenson, Mitchell A
Scott, Ethan J (+)
Drury, Aidan (+)
Naude, Handre
Craig, Neypier
Cooray, Kethaka J
Lloyd, Jeremy A
Martin, Noah
Abell, Hayden
 
Coach:  Naude, Andre
 
Team not available
North Eastern Junior Cricket Association - U14 - Grading Div 3
Round 2 - Sun 25 Oct 2020 (8:30AM)
Para Hills BlackvHope Valley Devils
Venue: Para Hills (Oval #1)Match ID: 3519643
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Parry, Patrick R
Hese, Mason
Tompkins, Owen
Delaney, Mitchell
Ghosh, Arunesh
Grieger, Hayden
Hennessy, Jed
Burchell, Jackson
Parmar, Pranay
syed, wajahat h
Kaye, Joshua
Lavender, Jack
 
Coach:  Cossens, Marc
 
Team not available
North Eastern Junior Cricket Association - U12 - Grading Div 2
Round 2 - Sun 25 Oct 2020 (8:30AM)
GazavHope Valley Demons
Venue: Klemzig Reserve (GAZA Oval)Match ID: 3511277
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
North Eastern Junior Cricket Association - U12 - Grading Div 3
Round 2 - Sun 25 Oct 2020 (8:30AM)
Hope Valley DevilsvAthelstone Blue
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
North Eastern Junior Cricket Association - Under 10
Round 2 - Sun 25 Oct 2020 (8:30AM)
Hope Valley DemonsvEastern Suburbs White
Venue: Highbury Primary School ()Match ID: 3515283
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Becker, Tyler
Fratin, Lennex
Hussell, Jamie
Jolly, Campbell
Juneja , Advay
Sharma, Aaroosh
McInerney, Kelly (c)
 
Coach:  Jolly, Ella
 
Team not available
North Eastern Junior Cricket Association - Under 10
Round 2 - Sun 25 Oct 2020 (8:30AM)
Athelstone WhitevHope Valley Devils
Venue: Athelstone SchoolMatch ID: 3515274
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
North Eastern Junior Cricket Association - Under 10
Round 2 - Sun 25 Oct 2020 (8:30AM)
Hope Valley SaintsvGepps Cross Red
Venue: ?Match ID: 3531498
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Adelaide Turf Cricket Association - O'Neills Sports Division 1 Group 2
Round 2 - Sat 24 Oct 2020 (1:00PM)
Hope ValleyvPara Hills (1)
Venue: Hope Valley Oval (Main Oval)Match ID: 3474861
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available